Kredyt na PIT-11

PIT-11 jest to druk zawierający informacje na temat dochodów oraz o pobranych zaliczek na podatek dochodowy. Ten rodzaj deklaracji podatkowej należy złożyć do końca lutego, roku następującego po roku, za który się rozliczamy. Dzięki temu dokumentowi można uzyskać również kredyt gotówkowy bądź też kredyt konsolidacyjny.

W niektórych bankach PIT-11 zastępuje zaświadczenie o zarobkach. Wystarczy go mieć i udać się do banku, poza tym trzeba mieć także dowód osobisty. Kredyt gotówkowy na PIT-11 można zaciągnąć bez zgody małżonka. W jednym z banków suma, jaką kredytobiorca jest w stanie uzyskać może sięgnąć nawet 100 tyś zł. Maksymalny czas spłaty tego typu zobowiązania dochodzi do 7 lat.

Na podstawie PIT-11 można uzyskać również kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt przeznaczony na spłatę innych zobowiązań. Podstawowym plusem tego typu kredytu jest zastąpienie kilku różnych kredytów jednym zobowiązaniem. W przypadku, gdy ktoś chciałby skorzystać z tego rodzaju oferty oprócz druku PIT oraz dowodu osobistego banki wymagają przynajmniej jednego dokumentu, który potwierdza zobowiązania np. umowa kredytowa, potwierdzenie spłaty raty itp. Jedną z tego typu ofert jest kredyt na PIT-11 o maksymalnej wysokości 50 tyś. zł. Spłatę tej pożyczki można rozłożyć na 8 lat. Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet, jest tańszy dzięki tylko jednej racie i temu, że spłacamy go tylko jednemu bankowi.

Jak zatem widać formularz PIT może się przydać nie tylko do rozliczeń z Urzędem Skarbowym, ale równie dobrze można cieszyć się z dodatkowej gotówki zaciągając kredyt na PIT 11. Dostępny w bankach jest kredyt gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny.

Zobacz również inne kredyty na podstawie PIT: