Kredyt na PIT-28

PIT-28 służy do rozliczeń z Urzędem Skarbowym podatnikom, którzy osiągają dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej bądź z tytułu umów najmu, podnajmu, dzierżawy lub tym podobne, które są rozliczane poza działalnością gospodarczą. Tego typu formularz jest skierowany do osób, które wybrały, jako sposób opodatkowania ryczałt ewidencjonowany. Należy go złożyć do 31 stycznia każdego roku za poprzedni rok.

Taki sposób rozliczania może posłużyć również jako sposób by zaciągnąć kredyt na PIT-28. Wiele banków jeszcze jakiś czas temu podchodziło bardzo rygorystycznie do tematu obliczania zdolności kredytowej swoich klientów. Na pożyczkę mogły liczyć najczęściej osoby zatrudnione na umowę o pracę (oczywiście, jeżeli zarabiały wystarczająco). Jednak dzięki rozwijającemu się rynkowi usług bankowych i powiększającej się konkurencji na rynku, coraz więcej banków w walce o klienta dopuszcza szereg innych źródeł dochodów.

Właśnie dzięki tak rozwijającej się sytuacji podstawą do zaciągania kredytów stają się nie tylko umowy, zaświadczenia o zarobkach, ale także deklaracje podatkowe. Dlatego możemy mówić o kredytach na PIT28. Zgodnie z krótkim opisem zastosowania tego typu dokumentu tj. źródeł dochodów, z jakich się dzięki niemu rozliczamy może on posłużyć do udowodnienia bankom tego rodzaju zysków.

Dzięki temu formularzowi w niektórych bankach można uzyskać (po przedstawieniu oczywiście także innych wymaganych dokumentów) np. kredyt obrotowy. Kredyty na PIT 28 dają zatem szanse na zaciągniecie pożyczki osobom, które potrzebują szybkiej gotówki, a jeszcze niedawno nie mogły myśleć o tego typu rozwiązaniach.

Zobacz również inne kredyty na podstawie PIT: