Kredyt na PIT-36

Formularz PIT-36 jest przeznaczony dla podatników, którzy bez względu na ilość źródeł dochodów spełniają chociaż jeden z ściśle określonych warunków. Są to m. in. prowadzenie działalności gospodarczej (pozarolniczą) bądź działów specjalnych produkcji rolnej. Osiągnęli dochód na podstawie umów najmu, podnajmu, dzierżawy itp., a także źródeł zagranicznych. Kolejnym przypadkiem zastosowania tego druku jest dochód, od którego sami podatnicy odprowadzali zaliczki na podatek. Należy go złożyć do 30 kwietnia każdego roku za poprzedni rok.

Każdy, kto w rozliczeniu podatkowym stosuje tego typu metodę może później zaciągnąć kredyt na PIT-36. Dokument ten może posłużyć bankom, w których staramy się o kredyt, jako dowód osiąganych przez nas dochodów. Jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą i rozliczamy się przy użyciu tego formularza możemy go wykorzystać, aby dostać kredyt gotówkowy. Działalność gospodarcza jest bardzo dobrze postrzegana w oczach banków, dlatego łatwiej otrzymać kredyt na PIT36 niż na podstawie niektórych innych dokumentów tego typu. Mogą to być różnego rodzaju kredyty.

Osoby prowadzące własną działalność mogą się również rozliczać na podstawie karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego, czyli na tzw. zasadach uproszczonych. Jest to dla nich korzystne rozwiązanie, ponieważ płacą mniejsze podatki. Gdy jednak przychodzi im do starań o kredyt gotówkowy może być problem z jego uzyskaniem (w szczególności, gdy mówimy o dużych kwotach typu kredyt mieszkaniowy). Łatwiej jest uzyskać kredyt na PIT 36.

Zobacz również inne kredyty na podstawie PIT: