Kredyt na PIT-37

PIT-37 służy podatnikom, którzy w czasie trwania roku podatkowego uzyskali dochód wyłącznie za pośrednictwem płatnika ze źródeł położonych na terytorium naszego kraju (umowy o prace, zlecenia, dzieło, emerytury, stypendia itp.). Nie prowadzili także pozarolniczej działalności gospodarczej bądź specjalnych działów produkcji rolnej, nie są zobowiązani do doliczania do dochodów pieniędzy zarobionych przez małoletnie dzieci, a także nie obniżają swoich dochodów o straty poniesione w latach ubiegłych. Szczegółowe przepisy regulujące zasady wypełniania odpowiednich druków zawarte są w stworzonych do tego przepisach skarbowych. Należy go złożyć do 30 kwietnia każdego roku za poprzedni rok.

Jak już to było wyżej wspomniane na podstawie tego typu druków rozliczają się m. in. osoby pracujące na umowę o pracę na czas nieokreślony. Takie osoby mają największe szanse na uzyskanie kredytów. Kredyt na PIT-37, czyli taki, w którym owy dokument jest dowodem uzyskiwanych dochodów może być również udziałem osób otrzymujących dochody z innych źródeł. Mogą to być umowy zlecenia, umowy o dzieło itp.

Jednak i tak kredyt na PIT37 najłatwiej uzyskać tym pierwszym. Banki najprzychylniejszym okiem patrzą, bowiem na osoby o stałych określonych zyskach. Coraz częściej jednak dopuszczają także wiele innych źródeł pozyskiwania zarobków przez ich klientów. Związane jest to z tym, że coraz więcej naszych rodaków zarabia w ten sposób. Jednak nadal, jeżeli ktoś chce zaciągnąć kredyt na PIT 37 najlepiej, jeżeli ma stałą pracę.

Zobacz również inne kredyty na podstawie PIT: